8 Ocak 2012 Pazar

0

İlker Başbuğ kimdir?

 • 8 Ocak 2012 Pazar
 • Unknown
 • Share
 • İlker Başbuğ Hayatı
  İlker Başbuğ Biografisi
  Eski Türkiye Genelkurmay Baskani'dir.Eski genelkurmay baskani İlker Başbuğ 1943'de Afyon’da doğmuştur. 1962 Yılında Kara Harp Okulundan, 1963 Yılında Piyade Okulundan Mezun Olmuştur.
  1971 Yılına Kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanlığı yapan orgeneral İlker Başbuğ, 1973 yılında kara harp akademisinden mezun olmuş, ardından kurmay subay Olarak; genelkurmay plan ve harekat daire başkanlığında proje subaylığı ve harp akademileri komutanlığında çğretim üyeliği yapmıştır.

  İlker Başbuğ 1989 yılında tuğgeneralliğe terfi etmiştir. 2002 yılında orgeneralliğe kadar terfi etmiştir.
  orgeneral rütbesi ile kara kuvvetleri komutanlığı kurmay başkanlığı, 30 ağustos 2006 tarihinden geçerli Olarak kara kuvvetleri komutanlığı görevine atanmıştır.
  Genelkurmay başkanı orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yaş haddinden emekliye ayrıllmasıyla Genelkurmay Başkanlığı'na orgeneral İlker Başbuğ getirildi.

  Orgeneral İlker Başbuğ, 4 yıl olan Genelkurmay Başkanlığı görevini yaş haddi nedeniyle 2 yıl yürüttü ve 30 Ağustos 2010 tarihi itibariyle emekli oldu.
  Türkiye'de baslatilan Internet Andiç'i davasi sorusturma sonucunda tutuklu olarak yargilanmasina karar verilmsitri. 5 Ocak 2012 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulmustur.

  0 Responses to “İlker Başbuğ kimdir?”

  Yazar Bilgisi

  Editör: Ercan Çetin ve


  Website: Online Haberler

  E-mail: xmedy

  2000 yilindan bu yana internet üzerinde çalismalar yapmaktayim. Bir kaç tane web sitesi ile ilgeniyorum. Amatör olarak website çalismalarim olmustur. Güncel olaylari sizlere sunarim.. Google iletisim: Ercan Çetin

  Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

  Takip Edin!