9 Ocak 2012 Pazartesi

0

Can Bonomo kimdir?

 • 9 Ocak 2012 Pazartesi
 • Unknown
 • Share
 • Can Bonomo biyografi
  Can Bonomo hakkında bilgi
  Türkiye'nin muzik dünyasinin sevilen yüzlerinden olan Can Bonomo küçük yaslarindan beri müzik ile ilgilenen ve gitar çalan bir sanatçidir. Son zamanlarda televizyon ekrsanlarindan da yüzünü sima olarak tanidigimiz Can Bonomo Number One Tv ve MTV'de program yapiyordu.
  Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı.Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.


  Tam bir Istanbul müzigi çalan ve hafifi popa kaçan sarkilariyla Keman, Darbuka,saz gibi enstrümanlar olucagi belli. Can Bonomo su ana kadar  iki tane ödül almistir. Bu ödüller ise

  • 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 'En İyi ÇıkışYapan Sanatçı'
  • 38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 'En İyi ÇıkışYapan Solist

  Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı.

Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul'da birçok konser veren Bonomo, sonunda "Hazırım" diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de Can Saban'ın yapımcılığı ile ilk albümü “Meczup”u yayınladı. Can Bonomo ve ilk göz ağrısı “Meczup”, 24 Ocak'ta Babylon'da düzenlenen bir geceyle dinleyicileriyle buluştu.
  Can Bonomo 2012 Eurovision'da ülkemizi Azerbeycan'da  temsil edecek!

  0 Responses to “Can Bonomo kimdir?”

  Yazar Bilgisi

  Editör: Ercan Çetin ve


  Website: Online Haberler

  E-mail: xmedy

  2000 yilindan bu yana internet üzerinde çalismalar yapmaktayim. Bir kaç tane web sitesi ile ilgeniyorum. Amatör olarak website çalismalarim olmustur. Güncel olaylari sizlere sunarim.. Google iletisim: Ercan Çetin

  Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

  Takip Edin!