24 Aralık 2011 Cumartesi

0

Çocuklarda öksürük nasıl tedavi edilir?

 • 24 Aralık 2011 Cumartesi
 • Unknown
 • Share
 • Çocuğun öksürük tedavisi nasıl olur, Çocuklarda öksürük ne yapmali, Çocuklarda öksürük nasıl tedavi edilir? :
  Kis ayi olmasi nedeniyle muhakkak ki anne ve babalar ister istemez evlatlarinin öksürdügünü duymuslardir veya görmüslerdir. Bilhassa ikinci veya daha fazla çocuk sahibi olan ebebeynler bu konuda belki bilgi sahibi olabilirler.
  Sizlere Çocuklarda Öksürük nasil tedavi edilir veya öksürügün geçmesi için neler yapmaliyiz. Bu konu hakkinda sizlere bilgi vermek istiyorum.
  Ilk etapta çocuk evde öksürüyorsa yapilmasi gerekenler:
  Odanin havasinin temiz olmali: Yani oda içerisinde sigara içilmemesi, havalandirilmasi olmasi gerekiyor.
  Bol su içirin: Çünkü balgamın daha kolay atılabilmesi sıvı kıvamlı olmasına bağlıdır. Bu da en kolay, sıvı alımını arttırarak sağlanır. En iyi balgam sökücü sudur ve bol bol tüketilmesi tavsiye edilir.
  Odanin nemini arttirin: Burada yapilmasi gereken sobaniz varsa üzerine su koyun ve suyun buharlasmasi saglanmali veya kaloriferli evdeyseniz kaloriferin üzerine takabileceginiz veya koyabileceginiz bir su kapi odanin kuru havasini nemlendirir. Kış aylarında iç mekanlardaki hava kuru olmakta, bu da solunum yollarının kuruluğuna, mukus kıvamının artmasına sebep olmaktadir.
  Öksüren Çocuk ve Doktora Ne zaman Götürülmelidir?
  Evde yukarıdaki yardımcı yöntemlerle sonuç alamadıysanız
  Öksürük giderek artıyorsa
  Hırıltı varsa
  Ateş yükseliyorsa, çocuk doktoruna başvurmalısınız. Özellikle doktor önerisi olmadan ezbere öksürük şurubu kullanmanın yarar değil zarar verebileceğini unutmamalısınız.
  Çocuklarda öksürük nasıl tedavi edilir?

  0 Responses to “Çocuklarda öksürük nasıl tedavi edilir?”

  Yazar Bilgisi

  Editör: Ercan Çetin ve


  Website: Online Haberler

  E-mail: xmedy

  2000 yilindan bu yana internet üzerinde çalismalar yapmaktayim. Bir kaç tane web sitesi ile ilgeniyorum. Amatör olarak website çalismalarim olmustur. Güncel olaylari sizlere sunarim.. Google iletisim: Ercan Çetin

  Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

  Takip Edin!