11 Aralık 2011 Pazar

0

2011'de tıpta bulunan yeni gelismeler

 • 11 Aralık 2011 Pazar
 • Unknown
 • Share

 • Hayatimizin en önemli parçasi olan sagligimiz ve bu konuda yapilan gelismeler bizlere umut oluyor. Bildiginiz çagimiz hizla ilerlemesi ve bilginin hizli bir sekilde yayilmasiyla hastalara sifa olucak yeni buluslar hemen duyuluyor. Tip alaninda yapilan gelismeler ve çabalar sayesinde yeni buluslar ortaya çikti. 2011 yili itibariyle tipta yapilan gelismeleri sizlere sunmayi uygun gördüm.
  Hasta olarak hayatini devam ettiren kisilere belkide bu buluslar birer umut olucak. Günümüzün en tehlikeli ve korkulu hastaligi olan Kanser için ise yeni buluslar ve çalismalar devam ediyor.
  Iste 2011 yilinda Tip alaninda yapilan buluslar ve yenilikler
  Geçtiğimiz yıl içinde de göğüs kanseri tümörlerinin saniyeler içinde öldürülebileceğinin keşfinden potansiyel yeni Alzheimer aşısına kadar birçok gelişme yaşandı.

  Huffingtonpost'ta yer alan habere göre, işte sağlık alanında yaşanan yenilikler:

  Kök hücre nakli otizm ve Parkinson hastalığı için yeni bir umut: Kök hücre naklini içeren yeni bir araştırma hem otizm hem de Parkinson hastalığı için umut vaat ediyor. Harvard Üniversitesi'nde yapılan araştırmada fareler üzerinde başarılı olundu. Bilim adamları fare embriyolarındaki sağlıklı kök hücreleri yetişkin farelerin beynine nakletti.

  Yeni cihaz göğüs kanserini saniyeler içinde tespit ediyor: İngiliz bilim adamları, kanseri tespit etmek için yeni bir göğüs görüntüleme sistemi geliştirdi. Radyo dalgalarını kullanan bu sistem geleneksel mamogram cihazından daha güvenilir, ucuz ve daha az acı verici. Her yaş grubundaki kadın için kullanılıyor.

  Bilim adamları, fıstık alerjisi için yeni bir tedavi mi buldular? Northwestern Üniversitesi'nde görevli bilim adamları, yerfıstığına karşı bağışıklık sistemi toleransı oluşturarak fıstık alerjisi için potansiyel bir tedavi geliştirmeye bir adım daha yaklaştılar.

  Yeni test kalp krizini ve felci önceden tahmin edebiliyor: Bilim adamları kalp krizine ve felce yol açan 5 yeni gen keşfettiler. Queen Mary Üniversitesi'nde görevli araştırmacılar 25 bin katılımcının kan basıncı ölçümlerini araştırdıktan sonra kalp krizini ve felci tetikleyen genetik varyasyonlar buldular.

  Bilim adamları bizi uyandıran enzimi keşfettikten sonra uykusuzluğun tedavisine bir adım daha yaklaştılar: Bilim adamlarının uykunuzu bölen kimyasal tetikleyiciyi bulduktan sonra artık uykusuz geceler son bulacak. Boston Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, vücudumuzda çok az miktara kalsiyum kinaz enzimi olduğunda beynin uyuklamasını sağladığını keşfettiler.

  Göğüs kanseri tümörlerini kaynatmak onları dakikalar içinde öldürür: Araştırmacılar, göğüs kanseri için yeni bir tedavi ile göğüsteki tümörlerin dakikalar içinde kaynatılarak öldürülebileceğini keşfettiler. Bunun için tümörleri yakan, kaynatan bir elektrik akımı kullanılacak.

  Gastrik pil beyni vücudun tok olduğuna inandırarak obeziteyle savaşacak: Beyni midenin tok olduğuna inandıracak mide implantı, obeziteyle savaşmaya yardım edecek ileri teknoloji bir cihaz.

  Kısırlık çubuğu kadınlarda kısırlığı veya düşüğü tedavi edecek: Imperial College London'da görevli bilim adamları kadınların kısırlık ve düşük gibi problemlerini tedavi etmeye yardım eden kısırlık çubuğu keşfettiler.

  Alzheimer aşısı hastalığın gelişmesini önleyebilir: Bilim adamları Alzheimer aşısının hastalığın daha gelişmeden önleyebileceğini umuyorlar. Washington'daki Georgetown Üniversitesi'nde görevli araştırmacılar, aşının hastalığın çok erken aşamalarında yapılması halinde hastalığın potansiyel olarak önlenebileceğini tespit ettiler.

  0 Responses to “2011'de tıpta bulunan yeni gelismeler”

  Yazar Bilgisi

  Editör: Ercan Çetin ve


  Website: Online Haberler

  E-mail: xmedy

  2000 yilindan bu yana internet üzerinde çalismalar yapmaktayim. Bir kaç tane web sitesi ile ilgeniyorum. Amatör olarak website çalismalarim olmustur. Güncel olaylari sizlere sunarim.. Google iletisim: Ercan Çetin

  Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !

  Takip Edin!